Ekonomi

Konya Büyükşehir Belediyesi Üç Caddede Sıcak Asfalt Çalışması Gerçekleştirdi

Konya Büyükşehir Belediyesi, Kazakistan Caddesi, Taş Cami Uzunharmanlar Caddesi ve Piri Esad Caddesi’nde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi.

Belediye tarafından yapılan yazılı açıklamada şu sözlere yer verilen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bir yandan kent merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla köprülü kavşaklar ve yeni yollar yaptıklarını, diğer yandan da kent merkezinde trafik yoğunluğunun azaltılması için köprülü kavşaklar ve yeni yollar yaptıklarını belirtti. diğer yandan ihtiyaç duyulan bölgelerde asfalt çalışmalarıyla yol altyapısını güçlendirdiler.

Altay, bu kapsamda 3 caddede sıcak asfalt çalışması yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Kazakistan Caddesi Çeçenistan Köprülü Kavşağı ile Aydoğdu Mahallesi arasındaki bağlantıyla ilgili bir çalışma gerçekleştirdik. Yine Taş Cami Uzunharmanlar Caddesi ile Piri Esad Caddesi’nde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdik. Üç caddemizde gerçekleştirdiğimiz çalışmayla, hem kaliteyi artırdık hem de hemşehrilerimizin daha güvenli, daha konforlu ulaşımını sağladık.” diye konuştu. Maliyeti 15 milyon liraya yaklaşan bu üç caddedeki sıcak asfalt çalışmalarımızın başarıyla sonuçlanmasını diliyorum. Merkez başta olmak üzere 31 ilçemizde Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki tüm bölgelerin yol standardının yükseltilmesi için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.”

haber-karasu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu